Miasta na wodzie

Dzisiejszy post poświęcę (przepięknym moim zdaniem) miastom na wodzie.
wiadomosci.ox.pl


Zhouzhuang  (Chiny) jest jednym z "Wodnych miast", w których rolę ulic pełnią kanały i rzek, a najpopularniejszym środkiem lokomocji jest łódź. Miasto jest stare, ale dobrze zachowane, w miarę czyste i zadbane. Jest bardzo popularną atrakcją turystyczną, więc należy się liczyć z tłumami, głównie chińskich turystów.
http://www.amusingplanet.com/
http://www.amusingplanet.com/
http://www.amusingplanet.com/
http://www.amusingplanet.com/
Zhouzhuang znajduje się około 30 kilometrów od Suzhou. Niedaleko znajduje się inne "Wodne miasto" Tongli.

Amsterdam (Holandia) Tylko tutaj zobaczysz ponad tysiąc mostów przerzuconych nad 160 kanałami. Amsterdam, europejska stolica tolerancji, najpiękniej prezentuje się z... wody.
Jeszcze tysiąc lat temu tam, gdzie dziś leży Amsterdam, rozciągały sie bagna. Miasto powstało na potężnych drewnianych palach wbijanych na głębokość 12 metrów.
Nie wszystkie przetrwały i dlatego niektóre amsterdamskie domy malowniczo, ale i niebezpiecznie, pochylają się albo na boki, albo w stronę kanałów (współczesne domy stawia się na słupach betonowych wbijanych na głębokość 40 metrów).
gazetabaltycka.pl
przygodadladwojga.pl
www.panoramio.com
trzymajacsiechmur.blogspot.com

Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o Wenecji (Włochy). Wenecja cieszy się niezwykłą popularnością wśród podróżnych odwiedzających Włochy. Na cały świat rozsławiły ją przede wszystkim liczne kanały, po któych snują się leniwie gondole oraz brak typowych dróg...
Nie można zapomnieć o niespotykanej architekturze, na którą składają się przede wszystkim wytworne pałace i zabytkowe świątynie. Jedną z najsłynniejszych jest Bazylika św. Marka.
Z Wenecją kojarzą się również gondolierzy, romantyczne zachody słońca oraz karnawał, podczas którego niezbędnym rekwizytem są maski weneckie.

estera92.cba.pl

Na koniec moja ulubiona miejscowość Empuriabrava (Hiszpania). Leży w  Katalonii, w prowincji Girona, w comarce Alt Emporda, w gminie Castelló d'Empúries.
Według danych INE z 2005 roku miejscowość zamieszkiwało 5 366 osób.Byłam w niej osobiście (jeszcze w czasach gimnazjalnych). Miasteczko nazywane jest Wenecją Hiszpanii. W głąb lądu poprowadzone są kanały. Dzięki temu co bogatsi mieszkańcy mogą z jednej strony do swojego domu podjeżdżać samochodem, a z drugiej strony podpływać jachtem. Cała miejscowość bardzo mi się spodobała. Zamierzam na emeryturze tam zamieszkać ;)

www.fincasideal.com
www.aproem.com
costabrava.ikn.czhttp://www.amusingplanet.com, http://mandalay.pl/, http://zwiedzaj-europe-abc-turysty.pl/ http://docelowo.pl/, http://pl.wikipedia.org/

Komentarze