Czerwona ziemia Tarasy Dongchuan, Chiny



Około 250 kilometrów na północny wschód od Kunming, stolicy prowincji Yunnan w Chinach, leży Dongchuan, obszar wiejski z najbardziej imponującą czerwoną ziemią na świecie. 


Nietypowy brązowo-czerwony kolor rozległych pól tarasowych Dongchuan,  pochodzi od bogatego złoża żelaza i miedzi. Ciepły i wilgotny klimat Yunnan powoduje, że żelazo 
w glebie ulega utlenianiu, tworząc tlenek żelaza, który jest naturalnie czerwony. Tlenki te, odkładały się przez wiele lat, stopniowo pogłębiając  czerwono-brązowy kolor ziemi, który wyraziście widać dzisiaj. Co roku na wiosnę, gdy obszar ten jest zaorany, duża liczba turystów i fotografów przybywa tu, aby zobaczyć pola świeżo odwróconej czerwonej ziemi czekającej na zasiane. Ognisto-czerwony kolor gleby w zestawieniu z szmaragdowo-zielonym jęczmieniem i gryką "jak śnieg białą" na tle błękitnego nieba tworzy niesamowity efekt wizualny.

Podobno istnienie Dongchuan był nieznany dla świata zewnętrznego, aż do połowy lat 1990-tych, kiedy to chiński fotograf przypadkiem odkrył to miejsce. Legenda głosi, że fotograf utrzymywał lokalizację w tajemnicy i kontynuował wykonywanie fotografii. Szczegóły o sekretnym miejscu w końcu jednak wyciekły.











źródło: http://www.amusingplanet.com/

Komentarze