Fotorelacja: Żwirowania Rzeszów


Żwirownia, zgodnie z definicją to miejsce odkrywkowego wydobywania żwiru, bądź piasku. Z kolei po zakończeniu eksploatacji kruszywa żwirownie wypełniane są wodą, tworząc w ten sposób zbiornik wodny. Taki właśnie proces przebiegał na rzeszowskiej żwirowni. 

Tenże zbiornik wodny usytuowany jest w południowej części Rzeszowa, przy ulicy Kwiatkowskiego, tuż przy korycie Wisłoka, zajmując łącznie powierzchnię 3,5 hektara powierzchni. Teren ten położony jest z obrębie terasy zalewowej Wisłoka, w strefie ekologicznej doliny rzeki Wisłok. Obecne kąpielisko powstało w wyniku zalania wyrobiska żwirowego w dawnym starorzeczu Wisłoka. Od wielu lat wykorzystywane jest ono przez mieszkańców Rzeszowa jako dzikie kąpielisko, zaś od roku 2003 funkcjonuje jako oficjalne, miejskie kąpielisko. Jest to akwen pełniący funkcję ogólnodostępnego kąpieliska miejskiego, odpłatnego, z piaszczystą plażą, na terenie którego działają także wypożyczalnie sprzętu pływającego, a także punkty usługowo – gastronomiczne.
zapasy plażowe
I świeżutkie zdjęcia wykonane przeze mnie i mojego T.Ż.źródła: http://zwirownia.rzeszow.pl/, www.rzeszow.pl, www.stalrzeszow.pl, wakacjezdzieciakiem.pl

Komentarze

 1. Oh, ale przepięknie :) Bajkowo :) Szkoda, że mieszkam jakieś 250 km od tego miejsca :D
  Pozdrawiam :)

  among-the-people.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh ja do tej Żwirowni mam jakieś 2 km ;) Fajnie, fajnie ale z reguły dużo ludzi ;) Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. Un paisaje maravilloso!!!
  Un beso

  http://cocoolook.blogspot.com.es

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz