Tropical Islands, Niemcy

Kiedyś słyszałam o tym właśnie projekcie. Szczerze mówiąc zaciekawiła mnie ta koncepcja. Ciekawa jestem czy kiedyś słyszeliście o tej wyspach Tropical Islands. Leżą one 60 km od Berlina. 60 km od Berlina wyspy? Jak to możliwe zapytacie pewnie. Już  Wam wszystko tłumaczę.
Wyspy ta z zewnątrz w ogóle wysp nie przypominają!
Pierwotnie w hali  tej znajdowało się lotnisko. ma 360 metrów długości, 210 metrów szerokości, 107 metrów wysokości i łączną pojemność 5,5 milionów metrów sześciennych. Koszty budowy hali wyniosły około 78 milionów euro.
Hala, która dzięki swemu pierwotnemu przeznaczeniu jest budynkiem odpornym na wpływy atmosferyczne, to największa samonośna konstrukcja świata.

Koncern Tanjong kupił ją 11 czerwca 2003 r. za 17,5 miliona euro - z czego 10 milionów euro pochodziło z subwencji kraju związkowego Brandenburgii. Zezwolenie na prace budowlane związane ze zmianą przeznaczenia hali zostało wydane 2 lutego 2004 r. Tropical Islands otwarto 19 grudnia 2004 r.
Wewnątrz hali panuje temperatura 26 °C, co w połączeniu z wilgotnością powietrza wynoszącą około 64% przyczynia się do ciepłego, "tropikalnego" mikroklimatu. W hali znajduje się największy las tropikalny świata pod dachem z roślinnością tropikalną, a także plaża. Do dyspozycji odwiedzających są basenów, bary i restauracje. Tropikalna wyspa jest otwarta przez całą dobę i przez cały rok.
Cały kompleks podzielony jest na dwa obszary tematyczne - rekreacyjną Strefę Tropikalną i egzotyczną Strefę Saun. Przy wejściu odwiedzający decydują się na jeden z dwóch podstawowych biletów wstępu: do Strefy Tropikalnej lub do Strefy Saun. Wszystkie pozostałe transakcje, których goście dokonają na terenie Tropical Islands, zapisywane są na opasce chipowej z funkcją kredytową.
 Przejście z jednej strefy do drugiej jest możliwe za dodatkową, jednorazową dopłatą dzienną. Za dopłatą dostępne są również pozostałe atrakcje - należą do nich zjeżdżalnia wodna, pole do minigolfa, atrakcja African Jungle Lift, show wieczorne oraz kwatery noclegowe na terenie hali. Program rozrywkowy obejmuje wielkie show wieczorne, mniejsze widowiska w ciągu dnia (varieté, program animacyjny dla dzieci) oraz imprezy dodatkowe.


CENY:
Bilet normalny - Strefa Tropikalna
34,50 EUR
ok. 149 zł

Bilet ulgowy (dzieci 6-14 lat) - Strefa Tropikalna
27 EUR
ok. 117 zł

Uczniowie od 15 lat - Strefa Tropikalna
29,50 EUR
ok. 128 zł

Dzieci do lat 5 - Strefa Tropikalna
gratis

Bilet ze zniżką - Strefa Tropikalna
29,50 EUR
ok. 128 zł
studenci, seniorzy od 65 lat, osoby niepełnosprawne od 70%

Bilet normalny - Strefa Saun
34,50 EUR
ok. 149 zł

Bilet ulgowy (dzieci 6-14 lat) - Strefa Saun
27 EUR
ok. 117 zł

Dzieci do lat 5 - Strefa Saun
gratis

Uczniowie od 15 lat - Strefa Saun
29,50 EUR
ok. 128 zł

Bilet ze zniżką - Strefa Saun
29,50 EUR
ok. 128 zł
studenci, seniorzy od 65 lat, osoby niepełnosprawne od 70%

cena za 1 przejażdżkę
3 EUR
ok. 13 zł
(dodatkowo do biletu głównego)

Dzieci 6-14 lat
10 EUR
ok. 43 zł
(dodatkowo do biletu głównego)

Dorośli
15 EUR
ok. 65 zł
(dodatkowo do biletu głównego)

5 EUR
ok. 22 zł
(dodatkowo do biletu głównego)

Dorośli
12 EUR
ok. 52 zł

Dzieci do lat 14
7 EUR
ok. 30 zł

Cena podstawowa
25 EUR
ok. 108 zł

Dodatkowo cena za dorosłego pasażera
5 EUR
ok. 22 zł

Dodatkowo cena za pasażera-dziecko (4-14 lat)
2,50 EUR
ok. 11 zł

cena za cały dzień
3,50 EUR
ok. 15 zł
(dodatkowo do biletu głównego)

Oto link do oficjalnej strony Tropical Island (w języku polskim): http://www.tropical-islands.de/

Źródła: www.zw.com.pl, http://pl.wikipedia.org/, http://www.parkmania.pl/, www.dailymail.co.uk, fotoforum.gazeta.pl, www.neckermann.pl, www.fastdeal.pl, mali-wedrowcy.blogspot.com

Komentarze

 1. Ci Niemcy to są pomysłowi i przedsiębiorczy. Ceny są strasznie duże, ale mniejsze niż na wyprawę na kanary ;)
  Tutaj opłacałoby się mieć 5 latek. Chociaż patrząc jak się mniej więcej zarabia w niemczech to chyba nie jest aż tak drogo. Moja znajoma ostatnio była w berlinie zwiedzać muzea. Powiedziała, że wyszło ją więcej niż na 1 tydzień w góry polskie, a była tylko 2 dni.
  pozdro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt Niemcy zarabiają o tyle więcej od nas, że mogą sobie na taki wypad w wolny weekend pozwolić, jak mają więcej czasu to na pewno uderzają na Wyspy Kanaryjskie, Bora Bora itp ;)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Świetnie to wszystko urządzili. Trudno poznać, że to wszystko w zamkniętej hali. Chociaż trochę mnie przeraża ta pomysłowość - czy kiedyś ludzie będą się przemieszczali z jednej takiej hali do drugiej, w ogóle nie dbając o to, co jest na zewnątrz?

  Pozdrawiam.
  kraniec-teczy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł bardzo trafiony w naszym umiarkowanym klimacie:) Oj mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, i że nie będziemy musieli (przy też nasi potomni) mieszkać pod ziemią jak w sex-misji!
   Pozdrawiam i dziękuję za komentarz, bardzo mnie one wszystkie cieszą!

   Usuń
 3. Podobno jest tam ciekawie, moja dobra koleżanka była :D
  Zapraszam
  http://harrystylesfanfictionzuzia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz